Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/models/item.php on line 763
poniedziałek, 09 marzec 2020 12:32

Sukces ósmoklasistów ze Zbijowa

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Karolina Łukawska i Daniel Mamla zajęli II miejsce w I Powiatowym Konkursie „Z polszczyzną za pan brat!”. Uczniów przygotowała p. Joanna Drabik.

Konkurs odbył się 05 marca 2020 roku. Jego organizatorami byli Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu, zaś honorowy patronat objął Starosta Szydłowiecki. W rywalizacji udział wzięło dwanaście dwuosobowych zespołów z terenu naszego powiatu.

Konkurs był dwuetapowy. I etap polegał na rozwiązaniu testu językowego  i wyłonieniu zespołów z najwyższą liczbą punktów, natomiast II etap oparty był na zasadzie współzawodnictwa i składał się z kilku części. Najpierw uczniowie musieli prawidłowo odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytanie dotyczące poprawności językowej, następnie rywalizowali w konkurencji „Gimnastyka dla języka”. Polegała ona na prawidłowym przeczytaniu łamańców językowych przez wszystkich uczestników. Dodatkowo sprawnością aparatu mowy mogli wykazać się nauczyciele, gdyż wzięli oni udział w dogrywce, która pomogła wyłonić drużyny przechodzące do następnego etapu. Ostatnia konkurencja polegała na rozwiązaniu krzyżówki zawierającej nazwy zwierząt.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Językowe zmagania przebiegały bardzo sprawnie oraz w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie mieli szansę wykazać się swoją wiedzą z zakresu frazeologii, ortografii, poprawności językowej i wiedzy o języku. Ponadto udowodnili, że w dobie internetu, komputerów i smartfonów potrafią poprawnie posługiwać się językiem ojczystym. Z tego powodu serdecznie im gratulujemy!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Czytany 562 razy
Więcej w tej kategorii: « Ogłoszenie Ogłoszenie »